Inwestycja w złoto

Inwestycja w złoto jest jedną z najlepszych inwestycji w obecnych czasach kryzysu. Niejednokrotnie właśnie oszczędności zainwestowanie w złoto uchroniły wielu inwestorów przed klapą i stratą kapitału, co więcej, pozwoliły przeczekać okres najgorszych zawirowań na rynku. Jednak, żeby nie stracić, trzeba wiedzieć, po pierwsze, jak inwestować, a po drugie, jak inwestować właśnie w złoto.

Trzeba zapoznać się wpierw z podstawowymi pojęciami dotyczącymi złota. Żeby znać jego wartość oraz określić ilość, należy wiedzieć, czym jest uncja trojańska nazywana również jubilerską. Jest to jednostka złota,  której waga wynosi  31,1035 grama. Warto również wiedzieć, że czyste złoto jest bardzo miękkim metalem, dlatego bardzo często stosuje się różne praktyki  domieszkowania go z innymi metalami, uzyskując bardziej twardy i trwały stop, który jest przede wszystkim przydatny przy wytopie monet i w jubilerstwie. Żeby określić wartość takiego stopu, wprowadzone zostały próby złota. Przykładowo stop zawierający 90%  czystego złota, jest to stop pierwszej próby 900. Dalej można wskazać również na złoto drugiej próby – 916, złoto trzeciej próby – 585, złoto czwartej próby  – 500, złoto piątek próby – 375 i tak dalej.

Rodzaj stopu, określony może być również za pomocą liczby karatów. Mówiąc o jednym karacie, mówimy o stopie, który posiada 1/24 czystego złota. W ten sposób 24 karat, to odpowiednik próby 1000, złoto 22 karatowe to odpowiednik  próby 916, złoto 18 karatowe to odpowiednik próby 750, złoto 14 karatowe to odpowiednik próby 585 i tak dalej.

W jakiej postaci można kupić złoto? Przede wszystkim pod postacią sztabek próby 999, monet bulionowych i kolekcjonerskich różnych prób, oraz biżuterii, również zawierającej różne ilości czystego złota. Najbardziej pewne jest kupno złota przez Internet korzystając z oficjalnej strony Mennicy Skarbowej, co nie znaczy, że nie można kupić złota również w banku, u jubilera, czy w lombardzie, jednak z odpowiednio wyższą marzą. Można by powiedzieć, złota inwestycja.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby skomentować.